II ŚLĄSKA KONFERENCJA PSYCHIATRII I PSYCHOLOGII KLINICZNEJ

„Człowiek w  okresie późnej dorosłości-oddziaływania i wyzwania”

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Śląskiej Konferencji Naukowej Psychologii i Psychiatrii Klinicznej nt. „Człowiek w okresie późnej dorosłości”, która odbędzie się 2 października 2018 roku w Auli   Szpitala Psychiatrycznego  w Toszku.

Okres późnej dorosłości to czas właściwych sobie problemów i dokonań, nie oznaczają go precyzyjnie określone lata. Problemy z ustaleniem jednoznacznej cezury wieku związany jest z indywidualnym tempem starzenia się, niejednolitym obrazem oraz doborem kryteriów starości (biologiczne, socjoekonomiczne, psychologiczne).

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych pracowników, a w szczególności lekarzy, psychologów, pedagogów, terapeutów, pielęgniarki do udziału w organizowanej przez Szpital Psychiatryczny w Toszku konferencji. Żywimy nadzieję, że niniejsze wydarzenie stanie się polem do dyskusji, wymiany informacji i dobrych praktyk w zakresie szans i możliwości pracy z osobami w okresie późnej dorosłości. Podczas konferencji planujemy wystąpienia z zakresu psychologii i psychiatrii klinicznej, podczas których praktycy i specjaliści w swojej dziedzinie przedstawią Państwu aktualną wiedzę kliniczną.

Komitet Organizacyjny Konferencji:
lek. Joanna Mikołajczyk – Wenzel
mgr Agata Młynarczyk – Burek
dr Anna Guzy

RAMOWY PROGRAM KONFERENCJI

8.30-9.00 Rejestracja uczestników

9.00-9.15 Uroczyste otwarcie konferencji

9.15-10.00  dr hab. Marcin  Siwek (Uniwersytet Jagielloński):  Depresja u pacjenta w wieku podeszłym

10.00-10.45 dr hab. Robert Pudlo (Śląski Uniwersytet Medyczny): Profilaktyka otępień

10.45- 11.15 Przerwa kawowa

11.15. – 12.00 dr hab. n. med. prof. nadzw.  Krzysztof Małyszczak (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu): Psychoterapia w okresie późnej dorosłości

12.00-12.30 mgr Paweł Przybylski (Zakład Karny w Wojkowicach): Wyzwania neuropsychologii w okresie późnej dorosłości

12.30-13.00 dr Anna Guzy (Szpital Psychiatryczny w Toszku), lek. Magdalena Sochacka (Szpital Psychiatryczny w Toszku):  Leczenie długoterminowe w warunkach szpitala psychiatrycznego

13.30-14.00 mgr Agata Młynarczyk – Burek (Szpital Psychiatryczny w Toszku),
lek. Magdalena Drozdowska – Kosiak (Szpital Psychiatryczny w Toszku): Zagadnienia w opiniowaniu osób w okresie późnej dorosłości

14.00 – 14.30  PANEL DYSKUSYJNY (z udziałem zaproszonych gości)

14.30 Zakończenie konferencji

Organizatorzy zastrzegają możliwość wystąpienia zmian w programie konferencji.

Patronat Marszałka Województwa Śląskiego

Do pobrania: ważne informacje i formularz zgłoszeniowy