II Śląska Konferencja Psychiatrii i Psychologii Klinicznej – relacja z wydarzenia, galeria zdjęć

Mamy przyjemność poinformować, że w SP ZOZ Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku w dniu 2.10.2018 r. odbyła się II ŚLĄSKA KONFERENCJA PSYCHIATRII I PSYCHOLOGII KLINICZNEJ pt. „Człowiek w okresie późnej dorosłości – oddziaływania i wyzwania”. W konferencji wzięło udział 120 osób – lekarzy, psychologów, pielęgniarek, studentów i innych osób zainteresowanych tematyką konferencji.

Podczas konferencji zostały wygłoszone następujące wykłady:

  • dr hab. n. med. Marcin Siwek (Uniwersytet Jagielloński): „Depresja u pacjenta w wieku podeszłym
  • dr hab. n. med. Robert Pudlo (Śląski Uniwersytet Medyczny): „Profilaktyka otępień”
  • dr hab. n. med. prof. nadzw. Krzysztof Malyszczak (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu): „Psychoterapia w okresie późnej dorosłości”
  • mgr Paweł Przybylski (Zakład Karny w Wojkowicach): „Wyzwania neuropsychologii w okresie późnej dorosłości”
  • dr Anna Guzy, lek. Magdalena Sochacka (SP ZOZ Szpital Psychiatryczny w Toszku): „Leczenie długoterminowe w warunkach szpitala psychiatrycznego”
  • lek. Magdalena Drozdowska, mgr Agata Młynarczyk-Burek (SP ZOZ Szpital Psychiatryczny w Toszku): „Zagadnienia w opiniowaniu osób w okresie późnej dorosłości”

Odbyła się również dyskusja związana z tematyką konferencji, a samo wydarzenie stało się okazją do wymiany myśli oraz integracji środowiska.

Wszystkim obecnym w organizowanym przez nas wydarzeniu serdecznie dziękujemy i zapraszamy do uczestnictwa w przyszłym roku.

Galeria zdjęć:

 

Opublikował: Paweł Majowski, dnia 19.10.2018 r. o godz. 10.30
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.