Spotkanie z okazji dziesięciu lat współpracy Szpitala Psychiatrycznego z Zespołem Szkół Specjalnych w Pyskowicach

W  środę, 2 czerwca 2021 r. o godz. 14.00 na Oddziale XVII Sądowym dla Nieletnich o wzmocnionym zabezpieczeniu odbędzie się uroczyste spotkanie z okazji 10 lat współpracy Szpitala Psychiatrycznego w Toszku z Zespołem Szkół Specjalnych w Pyskowicach, w ramach obchodów 60-lecia pyskowickiej placówki.

Obecność na spotkaniu zapowiedzieli m.in.: władze województwa śląskiego, Powiatu Gliwickiego i Gminy Toszek.

„Od dziesięciu lat na Oddziale XVII Sądowym dla Nieletnich o Wzmocnionym Zabezpieczeniu w Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku Zespół Szkół Specjalnych z Pyskowic prowadzi nauczanie uczniów zagrożonych niedostosowaniem i niedostosowanych społecznie. Uczniowie są kierowani na oddział decyzją sądu, w celu ich resocjalizacji i dostosowania do właściwego i poprawnego funkcjonowania w społeczeństwie. Współpraca Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach z Dyrekcją i Pracownikami Szpitala Psychiatrycznego w Toszku układa się bardzo dobrze i tego życzymy sobie wzajemnie na kolejne lata naszej pracy.”

– Bogusław Hadzik,

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach.

Opublikował: Paweł Majowski, dnia 1.06.2021 r. o godz. 07.57