Informacja o projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską realizowanym w SP ZOZ Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku pn. „Wzrost efektywności energetycznej budynków Szpitala Psychiatrycznego w Toszku”

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020

„Wzrost efektywności energetycznej budynków Szpitala Psychiatrycznego w Toszku”

WARTOŚĆ CAŁKOWITA PROJEKTU:

5 346 247,06 zł

KOSZTY KWALIFIKOWALNE:

5 346 247,06 zł

DOFINANSOWANIE UE:

4 544 310,00 zł

CELE PROJEKTU

Celem głównym projektu jest wzrost efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Szpitala Psychiatrycznego w Toszku, co umożliwi ograniczenie szkodliwych związków do atmosfery.

Projekt polega na wymianie ciepłociągów oraz stolarki okiennej w budynkach D, M, O na terenie Szpitala Psychiatrycznego w Toszku. Realizacja niniejszego projektu wpłynie na ograniczenie Zanieczyszczeń powietrza związanych z emisją ze źródeł punktowych oraz na wzrost świadomości mieszkańców w zakresie ochrony środowiska. Celem głównym projektu jest: ograniczenie zużycia energii cieplnej oraz emisji zanieczyszczeń do atmosfery emitowanych przez budynki użyteczności publicznej na terenie Gminy Toszek Zidentyfikowane efekty dodane projektu to: – zmniejszenia zapotrzebowania na energię cieplną w budynkach pełniących funkcje publiczne na terenie gminy, – obniżenie kosztów utrzymania budynków publicznych z jednoczesnym efektem ekologicznym i edukacyjnym, – zmniejszenie niskiej emisji na terenie Gminy Toszek. Realizacja projektu pozwoli na osiągnięcie założonych w niniejszym wniosku wskaźników produktu i rezultatu.

ZIDENTYFIKOWANE EFEKTY DODANE PROJEKTU

• zmniejszenia zapotrzebowania na energię cieplną w budynkach na terenie Szpitala w tym na obszarze Gminy Toszek,
  • obniżenie kosztów utrzymania budynków publicznych z jednoczesnym efektem ekologicznym i edukacyjnym,
  • zmniejszenie niskiej emisji na terenie Gminy Toszek. Niemierzalne cele ogólne projektu to:
  • wzrost komfortu życia na terenie Gminy Toszek,
  • wzmocnienie wśród mieszkańców świadomości rozwiązywania przez instytucje publiczne problemów związanych z ochroną środowiska.
Opublikował: Paweł Majowski, dnia 08.03.2022 r. o godz. 08.24