Oddział XIII Odwykowy Alkoholowy

Kierownik oddziału
mgr Agata Młynarczyk-Burek

Lekarz konsultujący
lek. Piotr Dworaczek

Pielęgniarka Oddziałowa
Elwira Giemza

tel. 32 233 41 12
Gabinet pielęgniarski: 233
Kierownik: 273

e-mail: terapiaodwykowa@szpitaltoszek.pl


INFORMACJA O ODDZIALE XIII

Oddział Odwykowy Alkoholowy XIII SP ZOZ Szpitala Psychiatrycznego w Toszku przyjmuje osoby uzależnione od alkoholu, zgłaszające chęć podjęcia terapii oraz osoby, wobec których orzeczony został obowiązek leczenia odwykowego. Pacjentami oddziału mogą być zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Osoby zainteresowane podjęciem leczenia odwykowego na oddziale XIII powinny:

  • odbyć rozmowę kwalifikacyjną z terapeutą uzależnień, po uprzednim ustaleniu telefonicznym przybycia. Rozmowy odbywają się w każdy poniedziałek od godziny 11.15 – 12.30. W trosce o większy komfort konsultacji (możliwość umówienia na konkretną godzinę) prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr (32) 727-58-00 wew 234. Indywidualnie konsultacje mogą być ustalane w inne dni tygodnia. Osoby, które przyjdą na konsultację pod wpływem alkoholu nie zostaną skonsultowane.
  • Potwierdzić chęć jej podjęcia telefonicznie w każdy poniedziałek w godzinach 8.00 – 11.00.
  • posiadać aktualne skierowanie na leczenie odwykowe wydane przez wydane przez lekarza pierwszego kontaktu lub psychiatrę (skierowanie jest ważne dwa tygodnie)
  • załatwić wszelkie ważne sprawy, np.: sąd, zasiłki itp., ponieważ w trakcie terapii nie przysługuje pacjentowi przepustka
  • zaopatrzyć się w zeszyt, teczkę i przybory do pisania.

Okres pobytu na Oddziale XIII trwa ok. 7 tygodni.

 


<—powrót do listy oddziałów