III Śląska Konferencja Psychiatrii i Psychologii Klinicznej – „Uzależnienie od alkoholu w obszarze pracy klinicznej psychiatry i psychologa”

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w III Śląskiej Konferencji Naukowej Psychiatrii i Psychologii Klinicznej nt. „Uzależnienie od alkoholu w obszarze pracy klinicznej psychiatry i psychologa”, która odbędzie się 3 października 2019 roku na terenie  Szpitala Psychiatrycznego  w Toszku.

Uzależnienie od alkoholu stanowi istotny problem społeczny, a leczenie chorych leży w interesie nie tylko osoby której dotyczy, ale także społeczeństwa. Zespół uzależnienia, podobnie jak inne zaburzenia, nie jest oderwany od całości funkcjonowania jednostki. Właśnie takiemu całościowemu ujęciu, z różnych perspektyw pragniemy poświęcić naszą tegoroczną konferencję, aby być może spojrzeć na osoby uzależnione w nowym świetle oraz stworzyć okazję do dyskusji.

Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Szpital Psychiatryczny w Toszku konferencji wszystkich zainteresowanych problematyką uzależnienia od alkoholu: psychologów, lekarzy psychiatrów, pracowników szpitali, studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych. Żywimy nadzieję, że niniejsze wydarzenie stanie się polem do dyskusji, wymiany informacji i dobrych praktyk w zakresie szans i możliwości pracy z osobami, których dotyka problem uzależnienia. Podczas konferencji planujemy wystąpienia z zakresu psychiatrii i psychologii klinicznej, podczas których praktycy i specjaliści w swojej dziedzinie przedstawią Państwu aktualną wiedzę kliniczną.

Komitet Organizacyjny Konferencji:
lek. Joanna Mikołajczyk – Wenzel
mgr Agata Młynarczyk – Burek
dr Anna Guzy

Ważne informacje

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.